نصب دفلاک اتوماتیک و ایرلاک

نصب دیفلاک بر روی اتومبیل :

عملیات نصب دیفلاک در تعمیرگاه ایران تیونینگ بر روی اتومبیل‌های پاترول سافاری لندمارک کاپرا پرادو هایلوکس نیسان رونیز و نیسان پیکاپ فوتون پیفایندر وینگل انجام میپذیرد .

درحال‌حاضر در بازار ایران سه نوع دفلاک وجود دارد :
۱. ایر لاک
۲. مگنتیک دفلاک
۳. اتوماتیک دیفلاک

ایرلاک توسط فشار هوا ک در یک کمپرسور و در یک مخزن جمع می‌گردد اهرم وارد شده به داخل حوضینگ دفرانسیل را تحریک کرده و باعث می‌گردد هر دو چرخ هم‌زمان با یک جهت با یک قدرت مساوی به جلو یا به عقب حرکت کند .

مگنتیک دیفلاک توسط یک آهن‌ربای الکتریکی و با فشار دادن یک دکمه اتصال برق دوازده ولت بیست آمپر وارد یک مگنت شده و حوضینگ دفرانسیل را تحریک نموده و باعث می‌شود هر دو چرخ با یک قدرت یکسان دریک جهت جلو یا عقب بگردد .

دیفلاک اتوماتیک در داخل حوضینگ دیفرانسیل تعدادی کلاج وجود دارد که درزمانی که هرز گردی یک چرخ از چرخ دیگر بیشتر شد در آن زمان عمل کرده و به‌صورت اتوماتیک نیرو را بین دو چرخ و به اندازه مساوی تقسیم کرده و در جهت جلو یا عقب انتقال می‌دهد .

مدت‌زمان نصب دیفلاک اتوماتیک یا دیفلاک مگنتی یا ایرلایک در تعمیرگاه فور ویل درایو سه روز می‌باشد .

متخصصین تعمیرگاه فورویل درایو قادر به تنظیم میزان انتقال قدرت در هنگام کلاج کردن دیفلاک اتوماتیک هستند و می‌توانند دفلاک را در درصدهای مختلف تنظیم نموده تا فشار بیش‌ازحد به پلوس‌ها وارد نگردد .

به‌عنوان مثال درصورتی‌که دفلاک روی هفتاد درصد تنظیم گردید پس‌از تحریک شدن و فعال شدن حوضینگ دفلاک سی درصد نیروی انتقالی به چرخی که هرز گرد دارد انتقال داده می‌شود و هفتاد درصد به چرخی که بر روی زمین قرار گرفته .
این تنظیمات را می‌توان هشتاد درصد نود درصد هم تنظیم نمود ولی توصیه ما هفتاد درصد می‌باشد .

معایب نصب دیفلاک :

درصورتی‌که حوضینگ دفرانسیل فعال گردد هر دو چرخ روی هر دو دفرانسیل به یک میزان ثابت گردش دارند و شما زمانی‌که در حال دور زدن هستید فشار بسیار زیادی به چرخها وارد می‌کنید و امکان دارد باعث خرد شدن پولوس یا دفرانسیل بشود ازاین‌ رو توصیه می‌گردد درصورتی‌که اتومبیل شما فقط جهت استفاده آفرودی می‌باشد از دفلاک اتوماتیک استفاده نمایید .

درصورتی‌که زمین زیر چرخ‌ها لغزنده می‌باشد در برف یا در ماسه یا شن هیچ‌گونه مشکلی برای اتومبیل شما پیش نمی‌آید و با راندمان بسیار بالا به حرکت خود ادامه می‌دهد .

قیمت نصب دفلاک اتوماتیک در تعمیرگاه فورویل درایو برای دفرانسیل جلو پاترول سه و نیم‌میلیون تومان می‌باشد .

قیمت دفلاک جهت نصب بر روی دفرانسیل عقب رونیز یا پیکاپ سه و نیم‌میلیون تومان می‌باشد .

قیمت دیفلاک اتوماتیک جهت نصب بر روی دفرانسیل عقب پاترول پنج‌ونیم میلیون تومان می‌باشد .

قیمت دیفلاک اتوماتیک جهت نصب بر روی دفرانسیل عقب کاپرا چهارونیم میلیون تومان می‌باشد .

هزینه نصب ایرلاک و یا دفلاک مگنتی پنجاه میلیون تومان می‌باشد .

قیمتها در بازار دائما تغییر میکند لذا خواهشمدندیم قبل از هر اقدامی مجددا استعلام قیمت فرمایید .
تدوین در تاریخ مهرماه نود و نه میباشد .

    به مکانیک نیاز دارید؟ تماس بگیرید!